پروپوزال رشته علوم تربیتی با موضوع نقش پیش دبستانی در تحول شناختی پایۀ اول

دسته بندي : عمومی » پروپوزال
دانلود پروپوزال رشته علوم تربیتی با موضوع نقش پیش دبستانی در تحول شناختی پایۀ اول
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 38 

این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شدۀ رشته علوم تربیتی میباشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )

این پروپوزال شامل :
عنوان اصلی پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد راهنما و مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی و فرعی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...

در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم :
بیان مسأله
«تحول شناختی  به تغییرات حاصل در اندیشه و شناخت فرد در طول زندگی¬اش گفته می¬شود (سیف، 1386، ص68)». در فرایند تحول شناختی کودک از جنبۀ ذهنی، توانمندی¬هایی به دست می¬آورد که بر میزان شناخت او از محیط و چگونگی تعامل با آن، اثر گذاشته و به شکل¬گیری ساختارهای ذهنی او می¬انجامد. نظریه¬پردازان تحول شناختی معتقدند که این تحول شناختی محصول تجربه (تعامل با محیط) است (پریرخ و همکاران،1390؛ منصور و دادستان، 1374). در محیط¬¬¬¬¬¬¬¬های آموزشی کودکان با تجاربی مواجه می¬شوند که با هدف بهبود تحول کودکان در ابعاد مختلف شناختی، عاطفی، اجتماعی و جسمانی طراحی و تدوین شده است. به طوری که از نظر برخی صاحبنظران تربیتی، برنامۀ درسی یک مدرسه عبارت است از مجموعه تجاربی برنامه¬ریزی شده که دانش¬آموزان در مدرسه کسب می¬کنند (مهرمحمدی، 1389). این بدان معناست که کودکان در محیط مدرسه تجاربی کسب می¬کنند که این تجارب ابعاد مختلف تحول آنان و به ویژه تحول شناختی را تحت تأثیر قرار می¬دهد.
 بنابراین، به همین دلیل امروزه تربیت کودکان و به طور خاص بحث تربیت دوران اولیۀ کودکی اهمیت زیادی یافته و هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی توسعه¬یافته است. ضرورت و اهمیت آموزش در دوران اولیۀ کودکی به حدی محسوس و شایان توجه است که بازتاب آن در کلیه بحث¬ها و پژوهش¬های علمی و برنامه¬های آموزشی کاملاً هویدا است. شواهد تجربی روز ¬افزون ادعا می¬¬کنند که برنامه¬های آموزش و پرورش دوران اولیۀ کودکی توانمندی¬های کودکان در ابعاد مختلف را تحت¬تأثیر قرار می¬دهند (مولایی تاجکوه، 1382). این پژوهش¬ها، اهمیت آموزش در دوران کودکی را از دو جنبه مد¬¬¬¬¬¬نظر قرار داده اند: یکی حساسیت و سهولت¬پذیری کودکان از محیط¬های آموزشی می¬باشد و دیگری دوام تأثیرات و عمق یادگیری¬های آنها در این دوران است (کول، ترجمۀ مفیدی، 1372). آموزش¬های پیش¬دبستانی دارای نقشی حساس در فراهم کردن زمینه¬های تحول و آماده¬سازی کودکان برای ورود به مدرسه است. ویژگی آموزش در این دوره، محوریت کودک است که با توجه به نیازها و علایق طبیعی کودکان می¬تواند زمینۀ بروز خلاقیت¬ها و تحول مهارت¬های مورد نیاز را در آنان فراهم آورد .

توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است.
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
دسته بندی: عمومی » پروپوزال

تعداد مشاهده: 34 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: Word

تعداد صفحات: 38

حجم فایل:376 کیلوبایت

 قیمت: 50,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 38 صفحه، قابل ویرایش.