تحقیق پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی (عوامل خطر و روش های پیشگیری)

دسته بندي : علوم پزشکی » پزشکی
دانلود تحقیق پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی (عوامل خطر و روش های پیشگیری)،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 25 

بخشی از این تحقیق :
سيستم قلبي و عروقي شامل مجموعة قلب، خون و رگهاست. وظيفة اصلي قلب دريافت خون فاقد اكسيژن از بافتها و تحويل خون اكسيژن‌دار به آنهاست. وظيفة رگها نيز حمل خون در سيستم قلبي عروقي مي‌باشد. خون چندين وظيفة مهم به عهده دارد كه مهمترين آن حمل اكسيژن و دي‌اكسيد‌كربن توسط گلبولهاي قرمز است. 
بافتهاي بدن براي ادامة حيات خود به دو ماده نياز دارند: غذا و اكسيژن. با مصرف آنها مواد زايدي توليد مي‌شود، مانند اوره و دي‌اكسيد‌كربن. كار سيستم قلبي‌عروقي اين است كه غذا را از روده‌ها و اكسيژن را از ريه‌ها گرفته، آنها را به تمام بافتهاي بدن برساند و همچنين پس‌ماندة مصرف آنها را از تمام بافتهاي بدن جمع‌آوري كرده و به كليه‌ها و ريه‌ها منتقل كند تا دفع شوند. 
چرا بيماريهاي قلبي عروقي مهم هستند؟
بيماريهاي قلبي عروقي يكي از علل عمده مرگ و مير در سطح جهان بوده و به عنوان اولين عامل مرگ، يك سوم كل مرگ و ميرها در جهان را بخود اختصاص مي‌دهند. روند بيماريهاي قلبي عروقي از دوران كودكي آغاز مي‌شود و ممكن است تا چندين دهه بدون علامت باشد. پيشگيري از اين بيماريها يكي از اهداف مهم نظام بهداشتي درماني كشور مي‌باشد. بيماريهاي قلبي عروقي شايعترين عامل مرگ و مير و مهمترين عامل از كارافتادگي در كشور ما مي‌باشد. علاوه بر آن هزينه هنگفتي را بر نظام بهداشتي و درماني تحميل مي‌كنند. با اين همه بيماريهاي قلبي عروقي از قابل پيشگيري‌ترين بيماريهاي غيرواگير بشمار مي‌روند و بهترين راه پيشگيري از اين بيماريها نيز تغيير و اصلاح رفتارهاي خطرآفرين است كه فرد را درمقابل اين بيماريها آسيب‌پذير مي‌نمايد. 
دسته بندی: علوم پزشکی » پزشکی

تعداد مشاهده: 101 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: Word

تعداد صفحات: 25

حجم فایل:116 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش.